top of page
IMG-20230309-WA0009.jpg

מנסים לקדם מטרה משותפת ללא הצלחה?

בואו להקים ארגון עצמאי ללא נציג או מנהיג, בשתי דקות!

כולם מציעים, כולם מצביעים, כולם משפיעים.

הקמת ועד פעולה עצמאי

ב- 3 צעדים פשוטים:

  1. לחיצה על אחד הכפתורים וכתיבת שם הקבוצה

  2. מעבר לקבוצת טלגרם ייחודית ומבוזרת והזמנת חברים

  3. כולם מציעים כולם מצביעים ללא נציג או מנהיג

בקיצור, "בצוותא נשפיע"

השימוש בשיחות לאיסוף הסכמות של "בצוותא נשפיע"  יאפשר לכם השפעה ויעילות קהילתית מקסימלית:

- שותפות בקבלת החלטות

- שותפות בהישגים

- ייעול קבלת החלטות במסגרת קיימת

- נטרול אינטרסים זרים של נציג או מנהיג

הצטרפו אלינו לקבוצת הטלגרם הפתוחה של בצוותא נשפיע
כולם מציעים, כולם מצביעים, כולם משפיעים !

  • קידום מטרות משותפות

  • אין צורך בנציג או מנהיג

  • ניהול תקציב משותף

  • קבלת החלטות

  • ארגון וניהול צוותים, וקבוצות

  • גילוי של הרצון הקבוצתי הקהילתי

  • קבלת סיוע במציאת פתרונות מוסכמים

קראו עוד

קראתי מספיק, אני רוצה להתחיל לאסוף הסכמות 

למה דווקא בטלגרם

 

אם תחפשו בגוגל מערכות סקרים דו צדדיות לא תמצאו. יש הרבה מאוד מערכות סקרים חד צדדיות, בהן יש שואל אחד ומשיבות רבות רבים אבל מעולם לא פותח כלי אינטרנטי המאפשר לקהילה להתנהל באופן ענייני ומבוזר כך שכל אחת יכולה להציע וכל אחת יכולה להצביע (למעט ארגונים מבוזרים אוטונומים).

הסיבה לכך אינה מקרית. לבעלי הון ריכוזי אין עניין בטכנולוגיה שמאפשרות לקבוצות לשתף פעולה באופן עצמאי, בגלל הסיכון שמערכות כאלה גורמות למבנה הריכוזי.

הטכנולוגיה לניהול קהילתי  מרוכזת בעיקר בארגונים מסוג DAO על רשתות קריפטו. מדובר בתעשיה מבטיחה, אבל בשלב זה השימוש בה אינו נגיש לציבור הרחב. גם אתר www.disputec.com  מדגים את השיטה המבוזרת אבל בשלב זה אינו גמיש לשינויים.

השימוש בטלגרם מאפשר להגביל את חברי הקבוצה לנהל שיח ענייני באמצעות שאלות כן/לא ולהבטיח את כל היתרונות של אפליקצית מסרים מיידים מאובטחת. בנוסף, הטלגרם מאפשר לשפר ולשכלל את מנגנוני קבלת  ההחלטות בקבוצה והצגתם לחברי הקבוצה באופן גמיש וזמין.

השיחה לאיסוף הסכמות בטלגרם מסייעת לפתור את בעיית הנציג והיא ההתחלה של תהליך התאגדות של ארגון עצמאי מבוזר ללא נציג או מנהיג.

 השיחה מאפשרת לכל חבר בקבוצה להציע, ובנוסף להסכים או להתנגד להצעות המשתתפים האחרים.

ההצעות שיקבלו את התמיכה הרחבה יציגו את הרצון הקולקטיבי האמתי של הקהילה.

שלחו את הקישור של השיחה לחברי הקהילה שלכם, הזמינו אותם לגלות ביחד את הרצון הקולקטיבי שלכם. 

כולם מציעים, כולם מצביעים, כולם משפיעים.

ארגונים מבוזרים 

תופעת הארגונים האוטונומיים המבוזרים רווחת בעולם בשנים האחרונות ונקראות באנגלית: DAO - Decentralized Autonomous Organization

ובעברית, אמ"א - ארגון מבוזר אוטונומי.

ה-DAO הוא רעיון חדשני שמלהיב מליונים ברחבי העולם. למעשה, מדובר תוכנה שמאפשרת לקבוצות להתאגד ולהתנהל עתמאית על גבי תשתית טכנולוגית מבוזרת (ללא ניהול מרכזי). השקעת המשתתפים בארגונים אלה בעולם עולה כבר על מעשרה מליארד דולר.

הפרוייקטים הראשונים של ה-DAO היו נתונים לכשלים ומתקפות וחלקם הביאו לאבדן כספי המשקיעים אבל מנקודת מבט חברתית-משפטית, הביזור  הטכנולוגי הוא הדרך היעילה ביותר לשתף את הציבור בקבלת ההחלטות.

כיום, ארגונים מבוזרים אינם נפוצים והם מוכפשים על ידי הארגונים הריכוזיים בגלל האיום הממשי שהם מהווים על יציבותם של הארגונים הריכוזיים המסורתיים.

ארגונים מבוזרים מבוססי טכנולוגיה "נולדו" על תשתיות בלוקצ'יין ונחשבים חלק מעולם הקריפטו אבל כאשר קהילה תקבל החלטה על ביזור, היא יכולה לאמץ כל סוג של קוד פתוח שהיא בוטחת ביציבותו, ככל שיהיה כזה, ולאו דווקא בלוקצ'יין.

השימוש המרכזי בארגונים מבוזרים הוא למטרות של העצמה חברתית ציבורית לצורך התנתקות מהמבנה הכלכלי הריכוזי. כאשר ממשקי ההשתתפות.

האתגרים המרכזיים העומדים בפני ארגונים מבוזרים הם שניים:

1. התנגדות מבנה ההון הריכוזי הקיים לביזור

2. העדר ממשקים נוחים לשימוש

כאשר ייפתר האתגר השני גם הראשון ייפתר. כאשר ארגונים מבוזרים יהיו נגישים לציבור, הם יצמחו מתוך קבוצות וקהילות שיאמצו שיטה טכנולוגית לקבלת החלטות, ויגיעו לבגרות עצמאית באמצעות קהילות ממשל אנושיות (Decentralized Governance) שייעזרו במנגנונים מקוונים להסדרת כשלים תקיפות ומחלוקות (Online Dispute Resolution) שיגנו על ההתפתחות החברתית של הארגונים המבוזרים מתוך תפיסה של שוויון והציווי של הרצון הקולקטיבי: "ואהבת לרעך כמוך".

בעיית הנציג  (Principal-Agent Problem) 

 

בעיית הנציג (Principal-Agent Problem), היא אחד האתגרים המרכזיים של כל קהילה. היא קיימת בכל מקום בו נציג ציבור פועל לפי האינטרס האישי שלו ולא של הקהילה. עד לשנים האחרונות לא היה פתרון לבעיית הנציג וקהילות רבות נפגעו מהנציג שאמור להגן עליהן. מבנה קהילתי מבוזר מקטין את הסיכון לסבול מבעיית הנציג או מהשפעות כוח מיותרות אחרות.

אם אתן מעוניינות לנסות דרך חלופית לניהול קהילתי, אתן במקום הנכון. לא מדובר ב-"עוד קבוצה", אלא בקבוצת הכנה לביזור קהילתי וגילוי הרצון הקולקטיבי. הייחוד של הדיון המבוזר הוא שהוא מתנהל ללא השפעה של נציג או מנהיג על תכני הדיון וההחלטות שיתקבלו בעקבותיו. 

השיחה לאיסוף הסכמות מסייעת לפתור את בעיית הנציג והיא ההתחלה של תהליך התאגדות של ארגון עצמאי מבוזר ללא נציג או מנהיג.

 השיחה מאפשרת לכל חבר בקבוצה להציע, ובנוסף להסכים או להתנגד להצעות המשתתפים האחרים.

ההצעות שיקבלו את התמיכה הרחבה יציגו את הרצון הקולקטיבי האמתי של הקהילה.

שלחו את הקישור של השיחה לחברי הקהילה שלכם, הזמינו אותם לגלות ביחד את הרצון הקולקטיבי שלכם. 

כולם מציעים, כולם מצביעים, כולם משפיעים.

איך זה עובד:

 

שיחה לאיסוף הסכמות מאפשרת רק העלאת סקרים בתבנית קבועה מראש. 
טקסטים וסקרים אחרים, יימחקו אוטומטית.

 

אבל אתם לא צריכים להתאמץ. אנחנו נדריך אתכם שלב אחרי שלב בערוץ הטלגרם. אתם רק צריכים לכתוב את ההצעה ואנחנו נדאג להעלות אותה כסקר. כולם מציעים כולם מצביעים כולם משפיעים.

בואו לראות מה מצפה לכם

IMG-20230309-WA0009.jpg
bottom of page